ağızdan ilişki sırasında, erkekten kadına HIV bulaşır mı doktor bey, çok korkuyorum?

Doktor Bey merhabalar, size Almanya'dan yazıyorum.Yabancı ve tanımadığım bir erkek ile cinsel beraberlik yaşadım.Erkeğe ağızdan ilişki yaptım.Bana ondan HIV bulaşır mı? Lütfen acil cevaplayın, yalvarıyorum.Yani kadın erkeğe ağızdan ilişki yapınca, kadına HIV bulaşma olasılığı var mıdır, yoksa yok mudur?

Tahlil.com Cevabı : Öncelikle sakin olun. Korunmasız ağızdan ilişki esnasında  eğer karşınızdaki kişi  HIV pozitif  ise ve kişinin cinsel salgısı sizin ağzınıza geliyorsa , doğal olarak da size HIV bulaşma ihtimali vardır.