Beta hcg değerim 197.90 gebemiyim

Beta hcg değerim 197.90 gebemiyim ve akintim ve kanamam da oluyor normal mi

Tahlil.com Cevabı :

Beta HCG değeriniz 197.90 çıkmış. Bu değer yüksek ve hamilelik bulgusu ancak bu değerde sağlıklı bir yükselme olması ve bir kaç hafta sonra da ultrason muayenesinde de gebelik kesesinin görülmesi kesin olarak gebe olduğunuzu gösterecektir.
Ancak kanama olması ise eğer kanamanız şiddetli ise normal değildir. Gebelikte hafif gebelik kanamaları ilk  12 hafta içinde gözlenebilir Bu kanamalar çoğunlukla kendiliğinden durur. Ancak bazı durumlarda gebelikte kanama düşük tehdidi belirtisi olur. Kanamanız devam ederse ilk fırsatta bir kadın doğum doktoruna başvurunuz. Gerekirse bir kadın doğum hastanesinin acil servisine de başvurabilirsiniz Beta HCG değerinizin 2 gün sonra yapılacak tahlilde 2 kat yükselmesi ise sağlıklı bir gebelik yönünden bilgi verecektir.
Sağlıklı günler dileriz.