Vajinal akıntım enfeksiyonal bir akıntı mıdır?

Adetim 3 ağustosta bitti fakat bittikten sonraki günlerde gri beyaz yoğun bir akıntım oldu. fakat kokusu yok. Gebe kalma ihtimalim var mıdır ? ( en son adetim 5 gğn önce bitti ). Akıntınin sebebi nedir devam ediyor hala. İnternetten baktığımsa enfeksiyon deniyor fakat kokusu yok fakat rengi beyaz gri yoğunumsu. Ve kaşıntıda var. Maya enfeksiyonu başlangacı diyor internette. Bu akıntıların sebebi gebelik değildir değil mi ? Enfeksiyonal bir akıntı mıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Bir kadın doğum doktoru olarak tarif ettiğiniz akıntı ilk olarak aklıma maya ve mantarların sebep olduğu vajiniti getiriyor.Beraberinde kaşıntı olması da bunu doğruluyor Zira bu enfeksiyonda vajinal kaşıntıyı da sıklıkla hastalarımda görüyorum. Özellikle genç kadınlarda en sık rastladığımız vajinal enfeksiyonlarda biri budur. Belirttiğiniz gibi genellikle beyaz, gri ve yoğun olarak görürüz bu akıntıyı jinekolojik muayene sırasında. Gebelik şüphesi düşünmüyorum. Zira daha yeni adet görmüşsünüz ve 5 gün önce bittiğini belirtiyorsunuz. Ancak muayene olmanız ve muayene sonrası meslektaşlarımın isteyeceği tahlillerle enfeksiyonunuzun tanısı koyulmalı ve ardından da tedaviniz planlanmalı.

Gebe kalma ihtimaliniz bulunmuyor verdiğiniz bilgilere göre. Akıntının sebebi de gebelik olamaz zira gebe olmanız mümkün değil. Akıntı da enfeksiyon kaynaklı muhtemelen. İlk fırsatta bir kadın doğum doktoruna muayene olun ve tedaviniz de buna göre yapılsın.

Geçmiş olsun, sevgilerimle...