Zevk suyundan hamilelik hangi durumda oluşur?

15 Temmuz da başlayan adetim yaklaşık 20-21 Temmuz civarı bitti. Sevgilimle 22 temmuzda vajinal bir birliktelik yaşanmadan, herhangi bir boşalma söz konusu olmadan, prezervatif de takılıyken sadece sürtünme oldu. Ancak sadece onun pen*sinin bası vajina kapaklarımın iç kısmndaydı ama herhangi bir giriş olmadı. Ve bildiğimiz kadarıyla da preservatifte bir yırtılma yoktu. Prezervatif takılıyken pen*sini vajina girişime sürttü. Herhangi bir boşalma dediğim gibi söz konusu olmadı, tam bir cinsel birleşme söz konusu değildi ve prezervatif tüm bu süreçte takılıydı. 2 sorum var1- Prezervatifin yırtılmadığından eminiz ancak tam anlayamadıysak korktuğum şey şu vajinama sürtünürken gelen az bir miktar zevk suyundan, vajinama sürtünürken geldiyse hamile kalma ihtimalim mevcut mudur ?2- Prezervatif takılı olmasa ya da yırtılma olmuş olsa bile zevk suyundan bu anlattığım şekilde bir gebelik durumu olur mu?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Sorularınızı sırayla cevaplıyorum.

1- Prezervatifin yırtılmadığından eminiz ancak tam anlayamadıysak korktuğum şey şu vajinama sürtünürken gelen az bir miktar zevk suyundan, vajinama sürtünürken geldiyse hamile kalma ihtimalim mevcut mudur ?

Zevk suyu 1-2 damladan oluşur. Buradaki sperm yoğunluğu da boşalma sonrası çıkan meniye göre çok daha düşüktür. Bu nedenle zevk suyundan hamilelik ancak erğeğin cinsel organının vajinaya tamamen girmesi ile söz konusudur. Sizin birlikteliğinizde hem prezervatif kullanılmış hem de vajinaya giriş olmamış ve sürtünme yaşanmıştır. Bu tür bir durumda zevk suyu ile hamilelik söz konusu değildir. Yani hamile kalma ihtimaliniz yoktur.

2- Prezervatif takılı olmasa ya da yırtılma olmuş olsa bile zevk suyundan bu anlattığım şekilde bir gebelik durumu olur mu?

Bu sorunun da cevabımı aslında ilk soruda vermiştim. Zevk suyunda ( boşalma öncesi erkeğin cinsel organından gelen 1-2 damla şeffaf sıvı) yoğun bir sperm hücresi bulunmaz. Bu nedenle zevk suyundan hamilelik oluşumu için erkeğin cinsel organının vajinaya tamamen girmesi ve bir süre içerde kalması gerekir. Sizin ilişkide bu tür bir durum olmadığından anlattığınız bir şekilde gebelik durumu olmaz.

Sonuç olarak verdiğiniz bilgilere göre yaşadığınız ilişki sebebiyle bir hamilelik söz konusu değildir.İçiniz rahat olsun.