Riskli ilişki ile hamilelik ihtimali hakkında

Hocam bizim regl dönemine yakın korunmasız ilişkimiz oldu ilişkiden 2 gün sonra regl gerçekleşti. Spermler vicud içinde birkaç gün canlı kalabiliyor sizce bu durumda regl iken döllenme gibi bir durum olabilir mi gebelik riski varmıdır?

Tahlil.com Cevabı :

Merak etmeyin gebelik riski yok. Sperm hücreleri kadın vücudunda 48 ile 72 saate kadar yaşayabilir.Sizin ilişkiden 48 saat sonra arkadaşınız adet görmüş. Adet görme sürecinde yumurtlama ve dolayısıyla da döllenme mümkğn değildir. Bu sebeple ilişkiden sonra 72 saat canlı kalan bir sperm hücresinin olmayan yumurtayı dölleme ihtimali yoktur. Adet kanaması başladıktan 1-2 gün sonra yumurtlama mümkün değildir.

Regl iken döllenme söz konusu değildir sizin durumunuzda.

Sonuç olarak gebelik yönünden riskli bir durum yok.İçiniz rahat olsun.

Sağlıklı günler dileriz.