Riskli ilişki ile gebelik ihtimali

Hocam iyi günler kız arkadaşım en son Temmuz 9 da regl oldu biz 15 temmuzda korunmasız ilişkimiz oldu aynı gün Ella kullandı.Daha sonra 6 Ağustos da tekrardan korunmasız ilişkimiz oldu ve 9 Ağustos da regl oldu sizce yaşanan bu iki ilişki içerisinde gebelik söz konusu olabilirmi?

Tahlil.com Cevabı :

Hayır her iki ilişki için de gebelik söz konusu olamaz.Sebebi de çok basit. 15 Temmuz ve 6 Ağustos tarihli ilişikilerden sonra kız arkadaşınız 9 Ağustos tarihinde regl olmuş. Korunmalı veya korunması fark etmeksizin yaşanan ilişki veya ilişkiler sonrası adet görülmüş olması yani regl olunması adet kanaması öncesi ilişkilerden kaynaklanabilecek gebelik ihtimalinin ortadan kesinlikle kalktığını gösterir. Adet görmüş birinin adet kanaması öncesi ilişkilerine bağlı hamile kalma riski veya ihtimali bulunmaz. Sağlıklı günler dileriz.