Beyaz grimsi akıntım var, gebelik ile ilgili olabilir mi?

Hocam ben adetim 3 ağustosta bitti fakat bittikten sonraki günlerde gri beyaz yoğun bir akıntım oldu. fakat kokusu yok. Gebe kalma ihtimalim var mıdır ? ( en son adetim 5 gğn önce bitti Akıntınin sebebi nedir devam ediyor hala. İnternetten baktığımsa enfeksiyon deniyor fakat kokusu yok fakat rengi beyaz gri yoğunumsu. Ve kaşıntıda var. Maya enfeksiyonu başlangacı diyor internette. Bu akıntıların sebebi gebelik değildir değil mi ? Enfeksiyonal bir akıntı mıdır ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar akıntının gri-beyaz, yoğun ve kaşıntılı olması ilk olarak akla vajinal mantar-maya enfeksiyonu olarak da bilinen Candida enfeksiyonunu akla getiriyor.
Öncelikle şu bilgiyi vermek isterim. Bu akıntı gebelik ile ilgili bir belirti  olarak ilk aşamada değerlendirilemez. Bu akıntının sebebi olarak da gebelik akla gelmemelidir.
Zaten en son adetinin 5 gün önce bitmiş. Adet görmüş olmanız gebelik olasılığını da şu aşamada ortadan kaldırıyor. Bu akıntının kesin sebebinin doktor tarafından araştırılması için öncelikle jinekolojik muayene, vajinadan alınan örneğin kültür ve mikroskopik tahliline ihtiyaç var. Bu nedenle enfeksiyon daha da ilerlemeden muayene olmanız, tanının koyulması ve buna göre de tedavi olmanız gerekiyor.

Sonuç olarak bulunduğunuz durum gebeliği kesinlikle akla getirmiyor ancak muhtemelen mantar-maya  kaynaklı bir vajinal enfeksiyonu  düşündürüyor. Bu enfeksiyondan kurtulmanız için doktorunuzun uygulayacağı tedaviye ( vajinal krem, ovul, ağızdan hap) ihtiyacınız var.

Geçmiş olsun, sağlıklı günler dilerim.