Bir hastalık var mı Rubella Igg pozitif

Tahlil sonucumda anti rubella igg değerim 243.80 çıktı referans aralığı 10 görselleri de ekledim . Bu ne demektir ? Doktora gitmem gerekiyor mu ? Bulaşıcı hastalık var mi bende ? Yurtdisi bulgaristan vatandaşlığı alicam buna engel mıdır? Diğer tahlil sonuçlarımı da ekliyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sonuçlarınızı inceledim.Hiçbir hastalık yok.Rubella kızamıkçık testidir. Sizde Rubella IGG testi pozitif çıkmış. Bu aktif bir hastalığı göstermez.Önceden geçirilen bir kızamıkçık enfeksiyonu varlığını gösteriyor. Bu da çok doğal.Zaten bu test her 10 kişiden 9 unda pozitif çıkar. Yıllar veya aylar önce kızamıkçık enfeksiyonu geçirilip vücutta buna antikor olduğu anlamına gelir.Hiç bir hastalık yok içiniz rahat olsun.

Diğer testlerde ise bir sorun yok HIV ve VDRL testleri negatif çıkmış yani enfeksiyon yok.

Ancak anti Hbs testi negatif çıkmış bu hepatit B enfeksiyonuna karşı bağışıklık olmadığı yani koruyuculuk olmadığı anlamına geliyor.Bu nedenle dilerseniz hepatit B aşısı olup kendinizi korumaya alabilirsiniz.

Bulgaristan vatandaşlığı için bir sağlık sorunu yoktur.

Sağlıklı günler dilerim.