Birkaç gün önce kene ısırığından hastaneye gittim

Birkaç gün önce kene ısırığından hastaneye gittim yapılan 2. kan tahlilimde monosit yüzdem 15.1 çıktı. doktor sonucumu kötü yorumlamadı fakat endişem gitmedi. sizden %15 normal bi değer mi bu durum için

Tahlil.com Cevabı : Monosit değeriniz yüksek.Ancak bunun kene ısırığıyla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.Kırm kongo da hastalık belirtisi kan tahlil değerlerinde monosit yüksekliğinden önce lökosit ve trombosit düşüklüğü gibi belirtilerin olması gerekli.Bu değerleriniz normal ise doktorunuza ben de katılıyorum.Korkacak bir şey yok gözüküyor şimdilik.Aşağıda monosit değerinin yükseldiği durumlara dair bilgiler bulabilirsiniz.http://tahlil.com/monosit-nedir-monosit-yuzdesi-ne-zaman-artar