Bu ay olmam gereken adetim bir ay gecikti. Sizce nedeni nedir?

Erkek arkadasimla ic camasirlar uzerinden surtunme yoluyla iliskiye girdik. Ben ertesi gun adet oldum. Ancak bu ay olmam gereken adetim bir ay gecikti. Sizce nedeni nedirr?

Tahlil.com Cevabı :

 Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.

Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

A************* :

Temmuz ayının sonunda regl takvimine uygun zamanda regl oldum fakat cinsel ilişki yaşarken denk geldi regl oluşum ve hemen müdahale edip bitirdik. Ve normal regl süresi kadar 6-7 gün sürdü. Fakat Bu ay yani Ağustos ayında da ay sonu regl olmam gerekirken, geçen ay ki regl oluşuma göre 7 günlük bir gecikme var. Bu normal mi ? Yoksa hamilelik mi ?

Cevap:

 Adet gecikmesi sadece gebelik nedeniyle olan bir durum değildir.

Kadınlarda adet gecikmesinin bir çok sebebi olabilir.
Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.

Adetinizde gecikme devam ederse kadın doğum doktoruna muayene olmanız en doğru yaklaşım olacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

M************ :

2 ay önce kıyafetlerle sürtünmeli ilişki yaşadım 2 defa adet oldum daha sonra midemden rahatsızlandım doktora gittim gastrit olduğunu söyledi kan tahlili ve ultrasonla karnıma ve mideme bakıldı sorum eğer gebelik olmuş olsa çıkar mıydı karnımda sertlik var ve şişkinlik var gazdan dolayı olduğu söylendi yardımcı olur musunuz

Cevap:

Yaşadığınız  cinsel beraberliğin ardından arka arkaya  adet görülmüş olması hamilelik olasılığının  bulunmadığını gösterir.
Hamilelik olasılığından bahsedemeyiz  bu durumda.

Adet gören birinin neden hamile olamayacağı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

Hala gebe olmadığınıza ikna olmuyorsanız bir kadın doğum doktoruna başvurabilirsiniz.Size gerekli bilgilendirmede bulunacaktır.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

M****************** :

Hocam mide rahatsızlığı için doktora gittim kan tahlili yaptırdım 2 kere adet oldum gebelik olmuş olsa kanda çıkar mıydı

Cevap:

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.
Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.
Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.