Bu şekilde kız arkadaşım hamile kalabilir mi?

Selam. Kız arkadaşımla dün 2 kez cinsel birleşmemiz oldu. Kızın ilk ilişkisiydi. 2 Prezervatif kullandım. Ve iki ilişkinin boşalma sırasında 2 kez içine boşaldım. Sorum şu: Prezervativ kullanırken pen*sim sertdi ve prezervativ tam oturuyordu, fakat ilişkinin ortalarında bazen yumuşalıp, küçülüyordu prezervartivin içinde (henüz boşalmamışdım). O zaman çıkarıb tekrar sertleşmesini elimle sağlayıp yeniden salıyordum. Merakım şu: acaba pen*sim küçülünce prezervativden dışarı zevk suyu ve ya her hangi bir spermin çıkması mümkünmüdür? Hamile kala bilirmi? Birde bir yanlışım da oldu boşaldıkdan sonra bir 3-4 dakka içinde beklettim. Sonra çıkardım (prezervativ hep takılıydı) hamile kalabilirmi?. İki ilişkide de Elimle prezervativi aşağı doğru sıkdım ve hiç bir akıntı olmadı yani yırtılma olmamış ilişki boyunca. Ertesi gün hapı alınmalı mı? Biraz tehlikeli diye biliyorum hapı o yüzden mutlaka ihtiyac varmı?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, belirttiğiniz şekilde ilişki sonrası eğer pezervatiften dışarı doğru bir sızma olmadığına eminseniz hamilelik riski bulunmamaktadır.Prezervatifte de bir yırtılma olmadığını ifade ediyorsunuz.Ancak boşalma sonrası vajina içinde 3-4 dakika beklediyseniz, bu süreçte ereksiyon hali de olmayacağından boşalma sonrası meninin prezervatif dışına sızma ihtimali az da olsa vardır. Zira 3-4 dakika oldukça uzun bir süre boşalma sonrası vagina içinde kalmak için.Bu sürede üst kısımdan bir sızma  riski var. Ayrıca prezervatif takılıyken cinsel organınız küçülünce prezervativden dışarı zevk suyu veya meni çıkması da az da olsa mümkün olabilir.
Bu nedenle tedbiren de olsa kız arkadaşınızın ilişki sonrası ilk 48 saat içinde ertesi gün hapı alması uygun olacaktır.
Sık kullanılmamak kaydıyla ertesi gün hapı tehlikeli değildir.

Sağlıklı günler diliyorum.