Cinsel ilişkiden sonra üç ay düzenli adet oldum. Hamilelik riski var mıdır?

25 yaşındayım bakireyim. Ocak ayında erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişkim oldu. Önce çıplaktık daha sonra ben tedirgin olduğum için prezervatif kullandı. Zevk suyu tarzında bişey olup olmadığını hatırlayamıyorum ama Bunun üzerine beklediğim tarihte adetim oldu. Üç aydır da adetim düzenli bir şekilde oluyor. Zaten adetim genelde üç gün ve çok pıhtılı oluyor. Hamilelik riski var mıdır ? Ocak ayından beri vajinada hafif hafif yanma var ve ara sıra akıntım oluyor rengi sarıya benziyor. Şu son iki üç gündür vajinamda yanma batma hissi ve kaşıntı biraz artmış durumda. Kötü kokuyor idrarımda Korkuyorum. Stres oldum. Herhangi birşey var mıdır yoksa enfeksiyon tarzında bir durum mudur ?

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Yazdıklarınızı dikkatle okudum. İlişki sonrası beklenen tarihte adet görmüş olmanız bu ilişkiye bağlı gebelik ihtimalinin tamamen ortadan kalktığını gösteriyor. Zaten ilişki sonrası 3 ay üst üste düzenli adet görmüşsünüz. Buradan da hamilelik ihtimalinin olmadığı net bir şekilde anlaşılıyor Ocak ayında yaşadığınız ilişkiden ötürü.
Ancak vajinada hafif yanma, sarı renge benzer akıntı, kaşınma ve batma hissi büyük olasılıkla bir enfeksiyon sebebiyledir. Bu enfeksiyon vajinal bir enfeksiyon olabileceği gibi idrar yollarından kaynaklanan bir enfeksiyon da olabilir. İdrarınızdaki kötü koku bu enfeksiyonun idrar yolu enfeksiyonu olabileceği yönünde de bilgi veriyor. Bu arada hem vajinal bir enfeksiyon hem de idrar yollarınızda bir enfeksiyon da olabilir.Kimi zaman bu enfeksiyonlar iç içe de olabilir.
Bu durumda önerimiz ilk aşamada idrar yollarındaki bir enfeksiyon tanısına yardımcı olmak için tam idrar tahlili ve idrar kültürü testleri yaptırmak üzere tercihen bir üroloji doktoruna başvurunuz. Kendisi gerek görürse sizi vajianl enfeksiyon yönünden bir kadın doğum doktoruna da yönlendirebilir. Bu arada bol bol su tüketin. İdrar yollarınızda bir enfeksiyon varsa bu enfeksiyonla mücadele etmenize katkı sağlayacaktır.
Sonuç olarak hamilelik riskiniz yok ve belirttiğiniz şikayetler ise muhtemelen bir enfeksiyona bağlı gözüküyor.

Sağlıklı günler dileriiz.