Kötü yorumlamalıyım?

merhabalar kızım 7 yaşında dün ateş ve kolunun ağrıdığını söyleyerek doktorumuza gittik testler yapıldı ancak testlerinden bazı anormallikler vardı. BİR enfeksiyon mu geçiyor yoksa farklı bir hastalığı mı var diye endişendik.kızım ayrıca alerji ilaçları kullanıyor zepsira çiğneme tableti yaklaşık olarak 1.5 aydır kullanıyoruz bir de zaditen alerji şurubunu da yaklaşık 1 haftadır sabah akşam düzenli bir şekilde alıyoruz. araştırdığımız zaman wcb değer yüksekliğini lenfomaya kadar gidiyor.bu tarz hastalıkların ayırt edici farklı bir testleri var mıdır ? yoksa bu testler bazı şeyleri gösteriyor mu?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, kızınızın testlerini inceledim, ateş yüksekliği ve kol ağrısı olduğunu yazmışsınız, yapılan testlerde WBC değeri yüksek görünüyor, Strep A ve influenza testleri negatif, bumlar boğaz enfeksiyonuna ait testler ve bunlarda sorun görünmüyor. Ancak WBC değeri bir bakteriyel enfeksiyon olabileceğini gözterebilir, muayene bulgularını bilmiyoruz ancak özellikle kız çocuklarında mutlaka idrar tetkiki ve idrar kültürü yapılmasını öneririm, çoğunlukla kız çocuklarında klinik bulgu olmadan idrar yolu enfeksiyonu olabilir. Ayrıca akciğer muayenesi de mutlaka yapılması gerekir. ishali var mı? bu da önemlidir. PLT yüksekliği reaktif olarak enfeksiyona sekonder bir artışı gösteriyor.

Tüm testleri incelendiğinde öncelikle enfeksiyonun ekarte edilmesini öneririm, diğer testleri yaptıdığınızda değerlendirebilirim. bir de herhangi bir antibiyotik verildi mi?, döküntüleri ver mı, karın ağrısı var mı, idrar yaparken sızlaması oluyor mu, öksürük veya baş ağrısı var mı, yemek yemesi nasıl irdelemek lazım

Daha detaylı biligi verebilmem için bunların bilinmesi gerekir?

Geçmiş olsun