COVID-19 aşısı sonrası, PCR testi poziitif çıkar mı?

COVID 19 aşısı oldum. Ardından yurt dışına çıkacağım için PCR testi yaptırmam gerekiyor.Aşı sonrası testim pozitif çıkar mı?

Tahlil.com Cevabı :

 Hayır, olduğunuz Covid aşısı,  PCR veya antijen testleri gibi bir COVID-19 testlerinde pozitif test sonucuna sebep olmaz. Ancak aşı olmadan hemen önce enfeksiyona yakalmış iseniz, test sonucunuz aşıdan bağımsız olarak pozitif çıkabilir. Bununla birlikte, bir bağışıklık tepkisi geliştirdiği için antikor testi sonucunuz da pozitif çıkabilir.