Doğum doktoruma gittiğimde bana test yaptı. Bu testin sonucunda yaş riski 1:222rnBiyokimyasal trismony 21 riski 1.917rnTrisomy 13/18 + NT <1:10000rnhesaplanan Trisomy 13/18 test riski (nucha

Merhaba. Doğum doktoruma gittiğimde bana test yaptı. Bu testin sonucunda yaş riski 1:222rnBiyokimyasal trismony 21 riski 1.917rnTrisomy 13/18 + NT <1:10000rnhesaplanan Trisomy 13/18 test riski (nuchal translucency ile) <1:10000 dir. Bu düşük riski işaret eder.rnBunun sonucunda bebeğimin down sendromlu olma riski varmış bu risk çok mu yüksek lütfen yorumlarmısınız?

Tahlil.com Cevabı : Sadece bu değerler ile down sendromundan kesin olarak söz edemeyiz.Amniyosentez gibi bazı ileri tetkikler ile bu tür bir tanı daha güvenilir şekilde koyulabilir.