6 yaşında oğlum var granüloma annülara ile belirtilen bir cilt hastalığı var dermatoloji doktoru kontrol amaçlı romotoloji doktoruna sevk etti kan tahlilleri sonu antidna 4.1 çıktı

Merhaba benim 6 yaşında oğlum var güranüloma annülara ile belirtilen bir cilt hastalığı var dermatoloji doktoru kontrol amaçlı romotoloji doktoruna sevk etti kan tahlilleri sonu antidna 4.1 çıktı donuç normal midir yanıtlarsanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı : Granüloma annülare insan vücudunda güneşe maruz kalan bölgelerde ortaya çıkan bir cilt hastalığıdır.Ancak tek başına Anti DNA değeri ile tanısı koyulamaz.
Bu konuda size önerimiz düzenli olarak cildiye bölümünde çocuğunuzun muayenelerini yaptırmanız.