Doktora 30 saniye bile yürüsem dağ tırmanışı yapmışcasına yorulma şikayeti ile gittim.CK 430 (referans aralığı 0 ila 145) CRP 0,75 referans aralığı 0 ila 0,5 Kolesterol 293 ref aralığı 0ila 200 Trigliserid 353 referans aralığı

CK 430 (referans aralığı 0 ila 145) CRP 0,75 referans aralığı 0 ila 0,5 Kolesterol 293 ref aralığı 0ila 200 Trigliserid 353 referans aralığı 0ila 150 Fosfor 4.7 referans aralığı 2.5 ila 4.5 Klor 100 ref aralığı 100 ila 109..AST 50ref aralığı 0 ila 35. Ldl Kolesterol 178.4 ref aralığı 0ila 130. 17 yaşındayım. Doktora 30 saniye bile yürüsem dağ tırmanışı yapmışcasına yorulma şikayeti ile gittim

Tahlil.com Cevabı :

Yapılan biyokimya tahlillerine göre kolesterol ve trigliserit değerleri yüksek çıkmış.Bu tabii ki istenen bir durum değil.
Kalp hastalıkları, damar hastalıkları gibi durumlar için kuşkusuz risk oluşturacaktır.
Şeker hastalığı, metabolik sendrom gibi durumlarda da benzer sonuçlar görülebilir.

Yüksek olan bu değerleri düşürmede  düzenli egzersiz ve diyet ilk aşamada bunları düşürmede etkili olacaktır.

Doktorunuz da gerek görürse ilave bir takım tahliller isteyebilir.