Düzensiz adetim var. 2 ay adet görmedim sürtünme yoluyla ilişkiye girdim ardından 2 gün sonra adet oldum ağrı kesici içtim 3 gün sürdü bitti. üzerinden 7 gün sonra tekrar adet oldum 4. günümdeyim. Hamile olma gibi bir ihtimalim var mı

Acile cevap bekliyorum lütfen yardım edin cevap verin. Düzensiz adetim var. 2 ay adet görmedim sürtünme yoluyla ilişkiye girdim ardından 2 gün sonra adet oldum ağrı kesici içtim 3 gün sürdü bitti. üzerinden 7 gün sonra tekrar adet oldum 4. günümdeyim. Hamile olma gibi bir ihtimalim var mı. Adet olunursa hamile olunmaz diye gördüm. ve bir hafta arayla adet olmamın neden düzensiz adete sahip olmam mı uzun süre olmayıp peş peşe olmak gibi veya ilaç kesmiş olabilir mi yada hamilelikten dolayı mı lütfen yardım edin

Tahlil.com Cevabı :

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.
Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.
Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....