Erkek arkadaşım ile geriye çekme yöntemi ile 2 gün ilişkiye girdik.

22 yaşındayım.Erkek arkadaşım ile geriye çekme yöntemi ile 2 gün ilişkiye girdik ve ilişkinin tamamının sonunda ertesi gün hapı aldım.2 gün sonra regl oldum. Normalde maksimum 7 gün süren reglim 8 e kadar uzadı ve son gün simsiyah geldi ve böyle bitti. Yine aradan bir gün geçtikten sonra bir kaç damla kahverengi kokusu çok hafif bir akıntı geldi. Sebebi ne olabilir, hamile olabilir miyim?

Tahlil.com Cevabı :

Yaşadığı ilişki sonrası adet gören birinin hamile olmasının mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Halk arasında üstüne görme denen tıp dilinde de yerleşme kanaması olarak bilinen ve adet kanamasından tamamen farklı bir kanama vardır.

Ne yazık ki bu konuda internette yalan yanlış bilgiler dolaşıyor.Üstüne görme kanaması asla adet kanaması gibi yoğun olmaz.Zaten gebeliklerde nadiren görülen bir durumdur.

Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir konusunda detaylı bilgi almak isterseniz tıklayınız....

Kahverengi akıntı da kadınlarda sıklıkla merak edilen bir konudur.
Kahverengi akıntının ne anlama geldiği, bir gebelik belirtisi olup olmadı gibi sorular da sıklıkla Tahlil.com'a geliyor.
Vajinal akıntılardan biri olan kahverengi akıntı bir çok nedene bağlı olabilir.Aşağıdaki bağlantıda kahverengi akıntının nedenlerine dair yazımızda konuya dair detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Kahverengi akıntı nedir, gebelikle bir ilgisi var mıdır?