Ertesi gün hapı ve kondom yırtılması ile hamilelik ihtimali.

Sevgilimle ilişki sırasında kondom yırtılması oldu ama sevgilim boşalmadığını söylüyor bizde ne olur nolmaz hapı aldık. Hapı aldıktan sonra adet günümde adet oldum bu hapın işe yaradığını mı gösteriyor ve hamile kalma ihtimalim var mıdır ?

Tahlil.com Cevabı :

Ertesi gün hapı, korunmasız ilişki sonrasındaki ilk bir, iki gün içinde alındığında istenmeyen hamilekikleri  %98'e varan oranda önlemektedir. Adet görmüş olmanız da hamilelik ihtimalinin ortadan kalktığını gösteriyor. Hamilleik ihtimalinin ortadan kalkması kullanmış olduğunuz ertesi gün hapına tabii ki bağlanabilir. Ancak sevgiliniz de boşalma olmadığını belirtmiş bu nedenle de hamile olmadığınıza bağlı olarak adet görmüş olabiliriz.
Sonuç olarak ertesi gün hapının bir sonucu veya arkadaşınızın boşalmamış olmasıgibi etkenlere bağlı olarak adet görmüş olmanız hamile kalma ihtimalinizin ortadan kalktığını gösteriyor. İçiniz rahat olsun.