Eşimin sperm testini değerlendirir misiniz?

merhaba ,eşimin spermiogram testi.(1,5 yıl önce gebeliğim düşükle sonuçlandı bidahada hamile kalmadım ) perhiz süresi 4 gün görünüm : opak miktar : 5 likefaksiyon süre : 1 saat üzeri ph : 8 viskosite : viskoz klas a ( hızlı , düz hatta hareket ) : - klas b( yavaş , düz hatta hareket ) : % 13 klas c ( hakeretki düz hat değil ) : % 20 klas d ( hareketsiz ) %67 aglütünasyon : yok mikroskobi : lökosit yok sayım : 15 milyon baş anomalisi : %56 boyun anomalisi : %14 kuyruk anomalisi : %25 stoplazmik droplet : %1 normal form oranı : % 4 den az gebelik oranı :% 7,6 normal form oranı : %4 ile % 14 arası gebelik oranı 49,4 normal form oranı : )% 14 ün üzerinde gebelik oranı 88,3

Tahlil.com Cevabı : Sperm testi sonucunda normal olmayan spermlerin oranı yüksek görülüyor.Bu da yukarıda da belirtildiği üzere hamilelik oranını düşürüyor.