Gebe riski olabilir mi? Adet gördüm.

Hocam merhaba 25 yasında ve bakireyim. Sevgilimle sürtünme ile ilişki yaşadık tamamen çıplaktık ilk seferde göbeğime boşaldı yakınlaşma devam etti ikinci sefer kasıklarıma boşaldı. Zevk suyu temasından korktuğum için 24 saat dolmadan ertesi gün hapı kullandım normalde 12 şubat muhtemel adet tarihimdi ilişkiyide 12 şubatta yaşadık. 13 şubatta ertesi gün hapı kullandım ve toplamda 4 gün gecikme sonucunda 16 şubatta adet gördüm. Gecikme ertesi gün hapından kaynaklı olabilir mi ? şuan hala adetim devam etmekte fakat karın ve kasıkta bazen sancı oluyor ara ara baş ağrısı yaşıyorum sürekli ada çayı içtiğim için çok sık idrara çıkıyorum. Bu üç belirti hamileliktede görülen belirtilermiş gebelik riski nedir lütfen yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com Cevabı :

Şu anda hiçbir gebelik riskiniz yok. İçiniz rahat olsun. Adet görmeniz zaten hamilelik ihtimalinin ortadan kalıtığının en somut göstergesi. Adetinizdeki gecikme ertesi gün hapından kaynaklanabilir ancak zaten 4 günlük bir gecilme yaşamışsınız bu da zaten uzun bir gecikme olarak kabul edilmez. Adet kanaması sürecinde akrın ve kasıkta bazen ağrı olabilir. Bu da çok normal. Baş ağrısı zaten bir gebelik belirtisi değildir. Sık idrar çıkmanız ise idrar yolu enfeksiyonu belirtisi olabilir. Bu şikayetiniz devam ederse idrar tahlili vermenizi öneririz enfeksiyon kontrolü yönünden.

Sonuç olarak gebe değilsiniz, ilişki sonrası adet kanaması görmüşsünüz Adet kanaması gören bir kişide doğal olarak gebelik ihtimali ortadan kalkar. Bu nedenle zaten bu durumda gebelik belirtsi de söz konusu olamaz.

Sonuç olarak belirtiğiniz ilişki sonrası gebelik riskiniz adet görmüş olmanız sebebiyle bulunmamaktadır. İçiniz rahat olsun.

Sağlıklı günler dilerim.