Gebelik ihtimali var mıdır? Düşününce oldukça stresleniyorum

En son adetim 7 haziranda oldu. Ortalama 30-40 gün arası adet görüyorum son zamanlarda giderek uzadı en son 39 güne çıktı. 1 kez prezervatif ile ilişkiye girdik 23 haziranda. 2-3 kez de duşta ve soğuk jakuzide sürtünerek ilişkiye girdik. Duşta boşalma olmadı ama ilişkide prezervatifte oldu. O günden beri adet görmedim. Gebelik ihtimali var mıdır? Düşününce oldukça stresleniyorum

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Prezervatif etkili bir doğum kontrol aracıdır. Ancak % 100 koruyucu olduğunu söyleyemeyiz. Prezervatif her cinsel ilişkide doğru şekilde kullanıldığında hamileliği önlemede %98 etkilidir. Ancak ilişki sırasında bazen prezervatif kullanımında dikkatsizlik yapılabilmektedir. Bu tür riskler de göz önünde bulundurulduğunda bilimsel kaynaklar  prezervatiflerin yaklaşık %87 koruyucu olduğunu belirtmektedir.
Bu nedenle az da olsa bir gebelik riskiniz vardır.
Yani düşük de olsa gebelik ihtimali vardır. Şu günlerde idrarla yapacağınız bir gebelik testi size bilgi verecektir. Dilerseniz çok daha güvenilir bir yöntem olan kanda Beta HCG testi de yaptırabilir ve gebelik durumunuz hakkında net bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu şekilde kafanızdaki sorularda netleşmiş olur.

Sağlıklı günler dilerim.