Prezervatif gebelikten koruma yüzdesi nedir?

Erkek arkadaşımla ilişki yaşadık. Prezervatif kullandı ve prezervatif varken içime boşaldı. Prezervatif korur mu? Koruma yüzdesi nedir?

Tahlil.com Cevabı :

Prezervatifler gebeliği ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemede başarılıdır. Doğru kullanımla,  vajinal, veya arkadan ilişki sırasında kullanırsanız, hamilelik veya cinsel yolla bulaşan hastalık kapma riski oldukça düşer.

Prezervatif Gebeliğe Karşı Koruma Yüzdesi Nedir?

Prezervatifleri her cinsel ilişkide  mükemmel ve usülüne uygun şekilde kullanırsanız, hamileliği önlemede %98 oranında etkilidir. Ancak insanlar çoğu zaman mükemmel değildir yanlış kullanımlar olabilir bu nedenle gerçek hayatta prezervatifler yaklaşık %87 etkilidir. Yani 100 kadından 13' ü prezervatif kullanımına rağmen hamile kalabilir.
Her cinsel ilişkide  prezervatifleri doğru kullanma konusunda ne kadar iyi olursanız, o kadar iyi koruma sağlarsınız. kullanmak, spermin vajinadan uzak tutulmasına ve hamilelik riskinin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Prezervatiflerin koruyuculuk oranının artması için bazı uyarılara da dikkat etmek gerekir.

Aynı anda iki prezervatif kullanmak sakıncalıdır. Prezervatifler tek başına kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve kullanım öncesi ikiye katlanmaları yırtılma olasılığını artırabilir. Ayrıca prezervatife ait  ambalajın veya kutunun üzerindeki tarihi kontrol ederek prezervatifin son kullanma tarihinin geçmediğinden emin olunmalıdır.