Gebelik Testler doğru mu hamilelik yönünden?

Kız arkadaşım ile Aralık ayında sürtünme ile ilişki yaşadım ama boşalma olmadı zevk suyundan dolayı çok endişeliydim gecikmeli iki kere adet oldu ama içindeki kuşkuyu atamadi Şubat ayında 8 kere test yaptı hepsi negatifti bu testlerin hepsinin yanlış olma ihtimali yoktur herhalde doğru mudur hani 11 haftalık gebelik bu testlerde net bir şekilde çıkmalı degilmi psikolojik olarak mi bilmiyorum karnı büyüyormus gibi hissediyor gereksiz yere mi kuruntu yapiyor

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Yaşadığınız ilişki sonrası kız arkadaşınız 2 kere  ader olmuş. Burada özellikle belirttiğim bir konu var. Yaşanan ilişki sonrası adet görülmüş olması artık bu yaşanan ilişkiye bağlı olarak hamilelik olmadığının en önemli  göstergesidir. Görülen adetin gecikmeli veya gecikmesiz olması da hamilelik yönünden bir anlam ifade etmez.  Adet görülmüş ise, ve görülen adetten sonra bir başka yeni ilişki yaşanmadıyda artık hamilelikten söz etmek mümkün değildir. Aslında yaşadığınız duruma bağlı hamilelik ihtimali olmamasına rağmen 8 kere de test yapmışsınız. Bunlar da zaten negatif çıkmış. Bunlar negatif çıkması zaten beklenen bir sonuç ve yanlış olmasını da beklemeyiz.
Aslında bu testlere harcadığınız zaman ve para da gereksiz yere kayıp sizin için. Ancak muhtemelen kız arkadaşınızda bu hamilelik korkusu psikolojik olarak travmaya yol açmış. Bu durumda psikolojik yönden bir destek alması gerekebilir. Bir psikiyatri uzmanından destek alabilir arkadaşınız. Hamilelik ihtimali kesinlikle yok sizin durumunuzda. Bu konuda lütfen siz de kız arkadaşınız da rahat olsun.

 Yeni bir korunmasız ilkişki yaşamadıkça lütfen bir daha da test yapmayın lütfen. Kız arkadaşınızın bu konudaki kuruntusu devam ederse bir psikiyatri doktoruna başburup destek almanızı öneririm. Sağlıklı günler diliyorum, sevgilerimle.

Sağlık