Genel ultrason muayenesinde her iki overde dağınık yerleşimli(çevresel değil) milimetrik kistler tespit edilmiştir.Aşırı tüylenme yok

19 yaşında bir kızım.Genel ultrason muayenesinde her iki overde dağınık yerleşimli(çevresel değil) milimetrik kistler tespit edilmiştir.Aşırıtüylenme yok adet düzeni normal.sadece bazen olması gerekenden 1 veya 2 gün önce olabiliyor. Adet ağrılı geçiyor. Nasıl yorumlamak lazım bu tabloyu? Jinekologa gitmeden önce size danışmak istedim. Teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Polikistik over hastalığınız olabilir.Bir kadın doğum doktoru detaylı muayene sonrası gereken bilgilendirmeyi yapacaktır.