Hamile kalma olasılığım var mı regl olmaya devam ediyorum

Erkek arkadaşım ile cinsel ilişkiden hemen önce regl oldum sonrasında yapmaya karar verdik, kondom bir süreden sonra yırtıldı birkaç dakika öyle devam etmişiz ama herhangi bir boşalma durumu olmadı cinsel organında da yoktu. Hamile kalma olasılığım var mı regl olmaya devam ediyorum bugün ilk günüm ve bunlar oldu.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Hemen sorunuzu cevaplayalım. Sonra da nedenlerini açıklayalım.
Hamile kalma olasılığınız yok çünkü regl olmaya devam ediyorsunuz.Regl yani adet olduktan önce kurulan cinsel ilişki sonrası regl olunması söz konusu ilişkiye bağlı hamilelik olasılığının tamamen ortadan kalktığını gösterir.Yani  cinsel ilişki sonrası regl olan biri için hamilelik şansı yoktur.
Evet ilişki sırasında her ne kadar kondomun yırtılması boşalma olmamasına rağmen hamilelik yönünden risk oluştursa da bunun ardından regl yani adet görülmüş olması hamilelik riskinin sıfırlandığını açıklar.
Sonuç olarak regl gören birinin regl öncesi herhangi bir ilişki kaynaklı hamile kalma olasılığı yoktur.

Sizin de içiniz rahat olsun hamile değilsiniz.