Hamile miyim, yerleşme kanaması olabilir mi?

Erkek arkadaşımla sürtünme yoluyla ilişki yaşadık ikimizde de kıyafet vardı prezervatif de vardı fakat yırtılmış sanırım bacağıma boşaldı o gün adettim üstümü değiştirdim ama boşaldığı yere dokunup kendime dokundum mu hatırlamıyorum bu durum da hamile kalınır mı? Bu olaydan sonra 9 gün adetim geçikti o gün test yaptım ve negatif çıktı ama test sonuçlarından da emin değilim 10.cü gün sabah tekrar test yaptım negatif çıktı o gün akşam adet oldum 3 gün yoğun açık kırmızı şeklinde kanamam oldu 3 günde ara ara oldu yerleşme kanamasından korkuyorum siz bu durumda hamile olabilir miyim midem de yanma oluyor stresten olduğu düşünüyorum çünkü her zaman olmuyor bu konuyu çok düşündüğüm zamanlar da midem de sorun yaşıyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Öncelikle size şu bilgiyi vermeliyim. Cinsel beraberliklerde hamilelik erkeğin cinsel organının vajinaya direkt teması ve sperm hücrelerinin de vajina içine ulaşması ile mümkündür. Bacağa boşalma ile hamilelik mümkün değildir.
Sizin durumunuzu da incelediğimde zaten beraberlik sonrası da adetinizi olmuşsunuz.
Bu da hamilelik ihtimalinin söz konusu ilişkiye göre ortadan kalktığını gösterir. Bu kanama aslayerleşme kanaması da olamaz. Bunun sebebi ise yerleşme kanaması hamilelik verlığında olur zaten belirttiğiniz ilişki ile hamilelik ihtimali olmadığı gibi ayrıca  kanamnın olduğu gün de test yapmışsınız ve negatif çıkmış. Eğer bu kanama yerleşme kanamasına bağlı olsaydı testiniz de pozitif çıkardı  Gönderdiğiniz test de net olarka negatif. Midede yanma ise bir hamilelik belirtisi değildir. Muhtemelen gastrit veya reflüye bağlı bir rahatsızlıktan kaynaklanmaktadır.
Sonuç olarak hamilleik endişesi ve korkusunu kafanızdan tümüyle atın, hayatın tadını çıkarın. Hamile olmanız mümkün değil.