Hamile Olma Olasılığım Var Mı?

Merhabalar nişanlımın zevk suyu veya menisi elime bulaştıAradan bir veya buçuk saat sonra ellerimi yıkadım. Sonrasında tuvalete gitmem gerektiğinde ister istemez vajinama dokunmam gerekti taharet almak için. Durumdan bir hafta sonrada regli oldumRegli 6gün sürdü. Hamile kalma ihtimalim olur mu?Şimdide olayın üstünden 20gün geçti biraz karın ağrısı hissediyorum bununla ilgi olabilir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba sorunuzu cevaplıyorum. Net bir şekilde hamile kalma olasılığınız yok.
Gelelim nedenlerine, öncelikle belirttiğiniz şekilde bir ilişki sonrası zevk suyu veya meninin elinize bulaşması ve aradan bir veya buçuk saat sonra ellerinizi yıkayıp vajinaya temas etmesi ile hamilelik mümkündeğildir. Aradan geçen bir saat sonrası ve ellerinizi yıkamanızla sperm hücrelerinin canlı kalması ve varlığını sürdürmesi mümkün değildir.
Daha da önemlisi ilişki sonrası adet görmüş olmanız da adet öncesi ilişkiye bağlı şüpheli durum kaynaklı hamilelik ihtimalinin sona ermesi anlamına gelir.
Sonuç olarak kesinlikle hamile değilsiniz ve karın ağrınız da hamilleik dışında bir nedene bağlıdır. Gaz sancısı, gastrit, idrar yolu enfeksiyonu olası karın ağrısı nedenleridir. Karın ağrınız devam ederse bu hastalıkların araştırılması için bir doktora başvurabilirsiniz.