Hamilelik Ihtimali

Merhaba 9 eylülde korunmasız bir ilişki yaşadım fakat bosalma olmadı. 12 saat dolmadan ertesi gun hapi aldim. Normal adet tarihim 26 eylüldu ben 2 gün gecikince stres yaptım ve soğan suyu ile adet sokturdum 28 eylülde adet oldum. Adetim normal adet gibiydiBeta hcg 18 eylül: 0.100 9 ekim: 0.200 14 ekim 0.29Bugün idrar testi yaptim 4 tane. 3 tanesi negatif çıktı birinde boya bulaştı sanırım silik cift çizgi var gibiydi ama ekran görünmüyordu. Belki de idrar fazla damlattim. Aslında hamile olmadığıma ikna olmuştum ama bu benim psikolojimi bozdu. Hamilelik ihtimalim kan tahlillerinden dolayı yok değil mi? Gerçekten bu durum çok psikolojimi bozdu

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, lütfen psikolojinizi bozmayın zira hamilelik ihtimaliniz yok. Hamile olmanız mümkün değil. Sebeplerine gelince, ilişki sonrası adet görmüşsünüz. Zaten adet görmüş olmanız hamilelik olasılığını ortadan kaldırıyor.Adet sonrası aslında gerek olmasa da 2 adet  Beta HCG testi yaptırmışsınız. Bu testler de negatif çıkmış. Beta HCG testi zaten en güvenilir gebelik testidir ayrıca üstüne idrar testi yapmanıza zaten gerek yok. Kaldı ki zaten ilişki sonrası da uygun zamanda ertesi gün hapı alıp zaten en başından gereken önlemi almışsınız. Sonuç olarak gebelik ihtimaliniz yok, içiniz rahat olsun.
Psikolojinizi de bozmayıp lütfen gebelik korkusunu içinizden tümüyle atın.
Sağlıcakla kalınız.