Hamilelik riski varmı hocam korkuyoruz?

Merhaba hocam öncelikle iyi çalışmalar dilerim birkaç sorum var sıra sıra soracağım cevaplarsanız çok sevinirim.Kız arkadaşımın 3 aylık adet döngüsüne baktığımızda 35 günde bir kanaması oluyorEn son 30 temmuzda oldu ve 35 gün saydığımızda bu ayın 3ünde olması gerekiyordu fakat 5 gün gecikti ve biz ayın 23ünde bazı şeyler yaşadık acaba hamilelik riski varmı1-) Yaşadığımız olay ise ön sevişme sırasında çırılçıplakken elime gelen zevk sıvısını parmağımla vajinasının içine soktum bu durumda hamilelik riski varmıdır2-) 30 unda adet oldugunda adet kanaması normalinden bir kaç gün (2-3 gün) fazla sürmüştü bu da gecikmesinin bir nedeni olabilirmi3-) Araştırmalarıma göre zorla bir bulaş olsa bile vajinal asit spermleri öldürüyormuş sizce bir keç damla zevk suyu o vajinal asiti geçebilir mi4-) Yumurtlama gününde mi bilmiyorum yumurtlama günündeyse vajinal asit azalıyor diye de biliyorum bu zevk suyunun ölmemesini ve döllemesini sağlamış olabilir mi5-) 1 haftadır gün içinde ara ara karnım ağırıyor diyor ama hamilelik ağrısı da olabilir mi hamile olsa bu kadar kısa zamanda ağrı olurmu hocam ? hamilelik oluştuğunda kaçıncı gününde ağrılar başlar? 10 günde hamilelik ağrıları başlamıyorsa eğer bu ağrıları regl ağrısı olarak anlayabilir miyiz6-) Ayrıca hocam elim kuruydu ve havayla temas etti elimi vajinasına götürürken de vücudunun bir yerine değmiştir içerisindeki spermler ölmemişmidir7-) Birde vajinal ilişki ile bile hamilelik şansı %25 diyorlar doğrumudur8-) Risk varmıdır hocam varsa sizce ne kadar risk var 5 gün kadar gecikti korkmalımıyız sizce

Tahlil.com Cevabı :

Sorularınıza sırayla cevap vereyim.

1. Zevk sıvısı veya zevk suyu olarak bilinen prostat salgısı içinde sperm hücresi bulunabilir. Ancak tabii ki bu sperm hücresi oranı boşalma sonrası çıkan menideki sperm hücresi oranına göre çok daha düşüktür.Bu nedenle düşük de olsa hamilelik riski bulunmaktadır.
2. 5 gün kadar adetde gecikme önemli bir gecikme değildir tabii ki bu durum da bir gecikme nedeni olabilir.
3 ve 4 nolu sorularınızın cevabı:  Vajinal asitin sperm hücrelerini öldürdüğüne dair bilimsel bir veri yoktur. Vajinanın asidik olması, vajinayı enfeksiyonlara karşı korur. Çocuk olmasını engellemez. Zevk suyu içinde sperm hüvreleri var ise ve bunlar da yumurta ile birleşirse düşük de olsa hamilelik riski bulunmaktadır.
5.Karın ağrısı direkt bir hamilelik belirtisi değildir.Adet öncesi görülen bir durum ve arkadaşınızın adet göreceğinin bir habercisi olabilir.Ancak her durumda şu aşamada bir hamilleik bulgusu olamaz.
6. Elinizdeki spermlerin ölüp ölmediği, bu sürecin uzunluğuna ve sperm oranına göre değişir. Bu konuda net bir şey söyleyemeyiz.
7.Vajinal cinsel ilişki sonrası hamilelik oranı çiftlerin cinsel sağlık durumları, kadında hormonal denge, yumurtlama, erkekte de sperm sağlığı ve cinsel ilişki oranı gibi kriterlere bağlıdır. Bu nedenle % 25 gibi bir orandan söz etmemiz doğru olmaz. Bu oran daha aşağı veya daha yukarıya az önce belirttiğimiz kriterlere göre değişebilir.
8.Açıkçası belirttiğiniz şekilde hamilelik riskinin son derece düşük olduğu görüşündeyim.Şu aşamada korkmanıza gerek yok. Ancak hamilelik olup olmadığını anlamak için en doğru yaklaşım beklenen adet en az 1 hafta daha gecikir ise gebelik testi yapılması olacaktır.

Sağlıklı günler dilerim.