HIV Tahlil Sonuclarım Nasıl

1.Selam hocam ben parmak teması hakında size soru sormustum siz konuyu biliyorsunuz zaten ben parmak temasından sonra 23 gün sonra test yapmıstım sonra dayanamayıp 53 gün sonraAnti hiv (kemiluminesans veya benzeri) sonuc 0,16 sonuc birimi IU/L Referans degeri 0-1 testini yaptırdım sonuclar nasıl? Yeterlimi? 2. Sorum ilk yaptırdım test anti hiv kemoliminesans veya benzeri sonuc 0,09 bu testen 1 ay sonraki yaptırdıgım ise sonuc 0,16 bu aradaki artıs nedir? yani normalmi?3 . Bide sonucu 0,09 olan testin sonuc birimi S/CO son yaptırdıgım testin ise 0,16 olan sonuc birimi IU/L bu harfler deyisik olmasının sebebi nedir ? İkiside anti hiv kemolimine sans yazıyor bu sonuc biriminin farklı olmasının nedeni ve sayıların farklı olmasının sebebi nedir?4. Parmak olayından bagımsız olarak yani diyelim süpeli iliski ılmus olsa temastan 53 gün sonra yaptırdıgım anti hiv (kemiluminesans veya benzeri) sonuc 0,16 sonuc birimi IU/L Referans degeri 0-1 test 53 gün sonra dogru söyleme oranı tüksekmidir?Biliyorum 90 . Gün en kesin sonuc ama 53 günkü teste kesine yakınmıdır? ve sonucunun deyisme olasılıgı veya yanlıs söyleme olasılıgı varmıdır?Sonuc olarak 53. Günkü test güvenilirmi?5.ve son yaptırdıgım 53 gün sonra yaptırdıgımAnti hiv (kemiluminesans veya benzeri) sonuc 0,16 sonuc birimi IU/L Referans degeri 0-1 test nasıl? Sınırdamı ?kesin negatifmi? Teste gerek varmı sonuca güvene bilirmiyim.Not. Lütfen ayrıntılı sekilde oluyup yazarmısınız ona göre artık konuyu bida acmamak üzere kapatacagım.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba öncelikle şu bilgiyi tekrar vereyim. Belirttiğiniz bir ilişki türüyle HIV bulaş riski çok düşüktür. Bu nedenle özellikle bir HIV riskinden söz edemeyiz.

Gönderdiğiniz tahlil sonuçlarını tek itek inceledim hepsi net bir şekilde negatif.

1'in altında çıkan  hele sizin gibi 0.16 gibi çok düşük değerler kesinlikle negatif olarak değerlendirilir.

Belirtttiğiniz ilişki türü, yaptırdığınız testler ve süreleri göz önüne alındığında başka test yaptırmanızza gerek yoktur. Konuyu tamamen kapatın lütfen

Selam ve sevgiler