Tahlil Yorumlama - 2

Onu biliyorum parmak teması ile hiv bulas riski yok sormak istedigim önce yaptırdıgım hiv testSonuc 0,09 ve sonuc birimi S/CO 53 GÜN SONRA yaptırdıgım hiv testi sonuc 0,16 sonuc birimi IU/L yani önceki test 0,09 ken son yaptırdıgım 0,16 olması artması normalmi sıkıntımı bunun cevabını merak etim? *** İlk testin BİRDE SONUC BİRİMİ S/CO idi sonraki nin IU/L bu fark nedir? testin ikiside kemolinesans veya benzeri diyor bu farklı harfler farklı olması tehlikelimi ?****hiv testi 90.gün kesin biliyorum ama 53. Gün yapılan hiv antikor testide büyük oranda dogru sonuc verirmi ?Bu yazdıklarım soruların cevabını istemistim .Lütfen sırayla yazarsanız sevinirim .

Tahlil.com Cevabı :

Test sonuçlarınının biriminin  S/CO veya IU/L olmasının klinik olarak anlamı yoktur. Doktorlar bu birimlerden çok sonuçların normal değer aralığında olmasına bakar. Sizin de belirttiğiniz tüm sonuçlar hangi şekilde rapor edilmiş olsa da normal değer aralığında yani negatif.Lütfen bu tür gereksiz detaylara kafayı takmayın.Bu harflerin farklı olması sonuç yönünden bir anlam ifade etmez ve sonucunuzun NEGATİF olduğu gerçeğini değiştirmez. 53. Günde yapılan testin negatif olması da belirttiğiniz gibi büyük oranda doğru sonuç verir.
Sonuçlarınız normal ve kesin olarak negatif.