Hocam Testlerim Kaçıncı Nesil?

Öncelikle bayramınızı kutkuyorum hocam dosyalar bölümüne atıgım yazıda g ve m antikoru ile ilgili biseyler yazıyor bu kafama takıldı ve sormak istedim. Sorularımı sırası ile soruyorum. Sizde sırası ile yazarsanız minetar olurum.?1. Öncelikle benim yaptırdım testler kacıncı nesil 4 .nesil deyil büyük ihtimal?**2. testlerim 1,nesilmi 2,nesilmi 3, nesilmi?**1,ve,2 nesil hiv testleri güvenilirmi?3. Sonuclarım nasıl? sınırda bir degermi testler?Yoksa kesin negatifmi?4. ❗️hocam benim korunmasız Anal,vajinal ,ağızdan iliskim olmustu bu testleri bu ilskiden 190 gün sonrasında yaptırdım yani bu zaman zarfında g ve m antikorları kaybolurmu?Hata 5,ve 6 yıl öncede korunmasız iliskim oldu bu testlerde g ve m antıkor kaybolma gibi sıkıntıları olurmu?5. Aids evresine olan kisilerde M veya G antikorları kayboluyormu yazıda yazdıgı gibi?6.ve hocam bu yaptırdım testler 50. günde büyük ölcüde dogru sonuc verirmi ? Biliyorum 90.gün kesin ama büyük ölcüde sonuc verirmi?7. 50. Günde yaptırdım test 15.05.2024 sonuc 0,16IU/L olan benim bu test oncesi cinsel iliskim olmadı sadece parmagımla Partnerimin makat vajina bölgesine dokunma oldu +parmagımda yara falan yoktu yani bu 50. Gün teste güvene bilirmiyim test yapan doktor tapma artık dedi birde size sormak istedimNOT .DOSYALARDAKİ TESTLER KACINCI NESİL? test sonucları sınırdamı ?VE O METİNE YAZANLAR DOGRUMU VE BU **ANLATIKLARIMDAN SONRA BENDE KESİN HİV YOK DİYEBİLİRMİYİZ?Ve testler güvenilir bir testmidir cünkü özel hastanede ucuz bir testi bunlar? hata yapma olasılıkları yüksek bir testmidir?LÜTFEN ATLAMADAN CEVAPLARMISINIZ...

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar ben de bayramınızı kutluyorum.Sorularınızı sırayla cevaplıyorum. En az 10 soru sormuşsunuz.
Ancak bundan sonra tek ve merak ettiğiniz konuya dair soru sormanızı rica edeceğim. Farklı sorular soracaksanız ayrı ayrı sormalısınız.
Son kez bu kadar çok sayıda sorunuza cevap veriyorum.Ayrıntılı bilgi için her bir soruyu ayrı ayrı sormanızı bir kere daha rica edeceğim.Bir daha bu kadar çok soru sormanız halinde en fazla 2 soruya aynı anda cevap vereceğimizi iletmek isterim.

1. Öncelikle benim yaptırdım testler kacıncı nesil 4 .nesil deyil büyük ihtimal?
Evet 3. nesil testler. Bunlar antikor ölçer sadece.
2. Sonuclarım nasıl?
Sonuçlarınız net bir şekilde negatif. Sınırda değil.
3.190 gün sonra IGG  ve IGM antikorları kaybolmaz.Anti HIV pozitif çıkar.
4. Önceki ilişkilerde hstalığa yakalanmamışsınız. Bu nedenle Anti HIV testiniz negatif çıkmış
5.AIDS evresinde ve hastalık sürecinde antikorlar kaybolmaz.
6 Yaptırdığınız test 50. günde de sonuç verir.
7. Belirttiğiniz şekilde sadece parmakla HIV bulaşı söz konusu değildir. 50 günde teste güvenebilirsiniz.
8.Dosyadaki testler 3. nesil testlerdir.Testler sınırda değildir.
9.Sonuç olarak sizde HIV kesinlikle yoktur ve sonuçlara güvenebilirsiniz.
10. Bu testlerde hata oranı çok düşüktür. Zira uzman doktorlar kontrolünde testler çalışılmaktadır.MM