İlişki sonrasında adetlerim düzenli oldu, ancak hala hamile olmaktan korkuyorum?

 İki ay önce arkadaşımla aramızda bişeyler yaşandı ama ilişkiye girmedk az bi sürtünme oldu ama ondan önce boşalmıştı ve sürtündüğünde boşalma olmadı önce boşaldığı için ben iki gün sonra adet oldum ve ertesi ay tam zamannda adet oldum ama hamile olma olasılığım var mıdır ? kabızlık vb durumlar varda

Tahlil.com Cevabı : Adetin düzenli devam etmiş. Şikayetlerinin sebebi hamilelik değil. Şikayetlerin geçmezse ilgili doktora gitmeni tavsiye ederiz. Aşağıdaki bağlantıya göz atman sana yarar sağlayabilir. https://tahlil.com/blog/hamile-olup-olmadiginizi-merak-ediyorsaniz-sorun-bize-soyleyelim-5957

l********** :

merhaba hocam..ben 12 ağustosta sürtünme yoluyla ilişki yaşamıştım boşalma olurken vajina çevresine olmadı ama zevk suyu gelmişti olaydan 3 gün sonra (15 ağustosta) zamanında adet oldum ama o adetten sonra gecikmeli adet oldum yani 15 eylül ve 19 ekim tarihlerinde adet oldum ama bu ay henüz adet olmadım hamile kalmış olmaktan çok korkuyorum..sizce hamilelik varmıdır doktora gitmeyede korkuyorum

Cevap:

 Cinsel beraberlik  sonrası adet görülmüş olması hamilelik şansının bulunmadığını gösteriyor.Ancak görülen adet sonrası yeni bir  korunmasız ilişki olur ise, bundan sonraki süreçte yine bir hamilelik ihtimalinden söz edebiliriz. Adet kanamasının ne anlama geldiğini ve adet gören birinin neden hamile olamayacağını anlamak için aşağıdaki yazımızı da dikkatle okumanızı öneriyoruz.   http://tahlil.com/adet-gormek-nedir-adet-goren-biri-hamile-olabilir-mi   Üstüne görme olarak da bilinen ve gebelerde görülen yerleşme kanaması da sıklıkla adet görmekle karıştırılıyor, aşağıdaki yazımızda da adet görme ile üstüne görme arasındaki farkın ne olduğu anlatılıyor, bunu da okumanızı öneriyoruz.Üstüne görme ile adet kanaması nasıl ayırt edilir? Hamilelik ihtimali ve benzer sorulara verdiğimiz cevapları okumak için tıklayınız.....

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.

c************** :

Hocam,daha öncede yazmıştm kusura bkmayın..ağustos ayın da sürtünme zoluyla ilışki yasamstm..12 agustosta yasandı 15 agustos 15 eylul 19 ekimde adet gördüm ama bu ay olmadm korkuyorum hamile dglmdr dmi? Test yapmaya korkuyorum

Cevap:

Test yapmana gerek görünmüyor. Adetlerin düzenli olmuş. Gecikmen hamilelikle alakalı değil. Ancak adet gecikmen başka kadınsal hastalıkların habercisi olabilir. Gecikme devam ederse ilgili doktora gitmelisin.

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için buraya tıklayın.