İlişkiden 1 gün sonra adet görme ve ertesi gün hapı içmek gebelik ihtimali var mıdır?

İlişkiden 1 gün sonra adet görme ve ertesi gün hapı içmek gebelik ihtimali var mıdır? Şimdiden teşekkürler.....

Tahlil.com Cevabı :

İlişki sonrası normal adet kanması görmek gebelik riskini ortadan kaldırır. Ertesi gün hapları ise , korunmasız ilişkinin hemen ardından gebeliği önlemek amacıyla kullanılan bir ilaçdır
Kullanımını takiben zaman zaman adet döngüsünde bir takım düzensizliklere yol açabilir.Şikayetleriniz devam eder ise bir kadın doğum uzmanına başvurmanızı öneririz.