Kan tahlilinde alt ast değerlerim biraz yüksek alt 102 ast 98

Hayırlı akşamlar hocam ben 110 gün önce şüpheli bi ilişki yaşadım test yaptırdım testler negatif ama dilimde bi tuhaflık var her sabah uyandığımda yanak içinde beyazımsı bi sıvı görüyorum bunun sebebi ne bide alt ast değerlerim biraz yüksek alt 102 ast 98

Tahlil.com Cevabı :

Belirtiğiniz değerler ve testler karaciğer fonksiyonları yönünden bilgi veriyor. Karaciğer yağlanması, kullandığınız ilaçlar ilk akla gelen yükselme nedenleri.Ultrason muayenesi ilk aşamada fikir verecektir bu testlerin yüksekliğine dair.
Aşağıda konu ve karaciğer testlerine dair detaylı bilgi ve sorulmuş benzer sorular ile cevapları görebilirsiniz.

ALT YÜKSEKLİĞİ

AST YÜKSEKLİĞİ