Kan testi yaptirdim ve sonucu 61 cikti. Son adet tarihim 12 Nisandi. Acaba gebeligin bu haftasina gore bu deger mi normal midir?

Merhaba, dun kan testi yaptirdim ve sonucu 61 cikti. Son adet tarihim 12 Nisandi. Acaba gebeligin bu haftasina gore bu deger mi normal midir? Simdisen tesekkurler. Iyi calismalar.

Tahlil.com Cevabı : Beta HCG değeriniz hamilelik lehine,ancak ultrason muayenesi ile de bunun önümüzdeki günlerde teyid edilmesi gerekmekte.Beta HCG değerleri ve buna göre tahmini gebelik haftasının hesaplanmasında dair aşağıda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Beta HCG değerlerine göre tahmini gebelik haftasıhttps://tahlil.com/blog/beta-hcg-gebelik-haftasina-gore-beta-hcg-degerleri-307

v************ :

 11 haftalık gebeyim.3 gün hastanede serum tedavisi gördüm ve yapılan tahlıllerde serbest t4+ 24,31 çıktı. TSH ise 0.040 çıktı.bana verilen ilaç PROPYCİL günde 3 defe kullnanıyorum.doktorum bugüm tiroid bezimin kötü durumda olduğunu söyledi bu rahatsızlık bebeğime zarar verir mi?teşekkürler

Cevap:

TSH değeriniz düşük.Tiroid beziniz fazla çalışıyor olabilir.Gebelik sürecinde de bu durum sorun yaratabilir.
Endokrinoloji bölümüne başvurunuz.TSH testi ve hangi durumlarda düşük çıktığına dair aşağıdaki yazımızda detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Tiroid Testleri,

http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.

n************ :

İyi günler benim tahminime gore iki aylık hamileyim.fakat bebegin kalp atisini henüz duymadılar.benim B-HCG degerim 37536.00 çıktı PROG hormonum 37.34 çıktı.doktor bebek cok KUCUK oldugundan kalp sesi duyulmuyor dedi.sizce kacinci gebelik haftasindayim suan?tesekkurler.

Cevap:

Her ne kadar Beta HCG değerleriniz hamilelik bulgusu olsa da, Tahlil.com'da özellikle vurguladığımız konu, ultrason muayenesinde gebelik teyid edilmeden kesin bir hamilelikten söz edilmesinin çok da doğru olmadığıdır.ޞu aşamada doktorunuzun önerileri doğrultusunda kontrollerinizi sürdürün önümüzdeki günlerde yapılacak ultrason muayenesi ve beta hcg gibi diğer tahlillerin sonuçlarını bekleyin.
Aşağıdaki bağlantılardaki konuların da ilginizi çekeceğini umuyoruz.

Gebelik varlığında kese ne zaman ultrason muayenesinde görülür?
http://tahlil.com/gebelikte-kese-ne-zaman-ultrasonda-gorulur

Kimyasal gebelik nedir?
http://tahlil.com/biyokimyasal-gebelik-kimyasal-gebelik-nedir-nasil-anlasilir

Gebelik haftasına göre tahmini Beta HCG değerleri nelerdir?
http://tahlil.com/beta-hcg-testigebelik-tanisinda-yorumlanmasi

Bu konuya dair bir sorunuz varsa siz de uzmanlarımıza 7/24 Soru sorabilirsiniz.Soru sormak için tıklayın.