Kanda alkol değerim 10.1 mg/ dl nin altında bulunmuş. Alkol bulunmuş mu?

Kan tahlili yaptım yüzde kaç alkollüyüm. Yani azda olsa alkol gözüküyor mu ?

Tahlil.com Cevabı :

Hayır alkol gözükmüyor. Yani kanınızda alkol görülmemiş. Kanda 10.1 mg/ dl nin altında değer bulunmuş. Bu değeri  yüzde 0 olarak da kabul edebiliriz. Yani yasal olarak hiç bir problem yaşamazsınız bu sonuçla.
Bu değer 0 promil gibi de kabul edilebilir.Ne zaman sorun yaşardınız onu da belirteyim. Eğer kanda alkol değeriniz 50 mg/ dl ( 0.5 promil) olsaydı Emniyet Genel Müdürlüğüne göre alkollu olarak kabul edilirsiniz.
Bu yasal olarak  alkollü kabul edilen yasal sınır, bir litre kanda yarım gram alkole eşit olan, 0.50 Promildir.

Sonuç olarak sorunuzu şu şekilde cevaplayabiliriz. Tahlil sonucunuza göre yüzde 0 alkollüsünüz, kanda az da olsa bile alkol gözükmüyor. Daha doğru bir ifadeyle kanda alkol gözükmüyor.
Sağlıklı günler dilerim.