Merhaba adet günleri 25 ile 28 günde bir olan kişi adete 3 gün kala cinsel ilişkiye girse hamile kalabilirmi veya adete 3 gün kala yumurtlama olurmu.

Merhaba adet günleri 25 ile 28 günde bir olan kişi adete 3 gün kala cinsel ilişkiye girse hamile kalabilirmi veya adete 3 gün kala yumurtlama olurmu. Cinsel ilişkiye girdiği takdirde adeti beklediği günden önce başlasa gebelik riski varmıdır son arkadaşımın sorusu kızlık zarı bozulmadan hamile kalınırmı teşekkür ederim gerçekten bilgileriniz ile bizi aydınlatın.

Tahlil.com Cevabı : Merhabalar, belirttiğiniz süreçte girilen korunmasız bir cinsel ilişkide hamilelik olasığı daha düşüktür.Ancak özellikle adet döngüleri düzensiz olan kadınlarda bu süreçte girilen korunmasız ilişkilerde hamilelik riski olabilir.Adete 3 gün kala yumurtlama olmaz, Ancak şu bilgiyi de daima göz önünde bulundurmak gerekir.Normalde kadının yumurlaması sonrası oluşan yumurta 24 saate kadar canlı kalır.Fakat bu kadında hamileliğin 24 saatte olacağı bilgisini vermez.Erkeğin cinsel ilişki sonrası boşalmasına müteakip oluşan sperm hücreleri kadında 4 ile 5 güne kadar canlı kalabilir.Bu nedenle sadece yumurtlamanın olduğu gün hamile kalınır diye bir kural bulunmamaktadır.
Kızlık zarı bozulmadan hamile kalma ihtimali ise ancak erkeğin bakire bir kadının cinsel organının üzerine veya hemen girişine boşalmasının ardından erkeğin menisinin içeri sızmasıyla olur.Fakat bu da çok düşük bir olasılıktır.