Merhaba bir arkadaşım bana cinsel ilişkiden sonraki gün norlevo adındaki bir ilacı kullanmam gerektiğini söyledi hamileliği engelliyormuş?

Merhaba bir arkadaşım bana cinsel ilişkiden sonraki gün norlevo adındaki bir ilacı kullanmam gerektiğini söyledi hamileliği engelliyormuş. Birçok kişi de kullanıyormuş, böyle bir ilacı kullanmak ne kadar sağlıklı? ve bu ilaç tam olarak nasıl hamileliği önlüyor? şÂžimdiden çok teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Bu ilacı kullanmak yerine cinsel ilişki sırasında doğum kontrol yöntemlerini kullanmak çok daha sağlıklıdır.Gebelik istenmiyor, ve doğum kontrol yöntemi de bir şekilde kullanıılmamışsa son çare olarak ertesi gün hapı alınmalıdır.