Merhaba hocam 2 hafta önce ankara yükilişkiek ihtisas hastanesinde kronik hepatit b ye bağlı karaciğer sirozu olduğumu öğrendim.

Merhaba hocam 2 hafta önce ankara yükilişkiek ihtisas hastanesinde kronik hepatit b ye bağlı karaciğer sirozu olduğumu öğrendim.tomografi,renkli dopler,kan tahlilleri,EUS de siroz olduğumu doğruladı...doktor en son olarakta HBV-DNA (KANTITATIF)istedi.sonuç:HBV-DNA (KANTITATIF) * 3449 IU/ml çıktı bu sonucu yorumlarmısınız ve türkiyede resmi rakamlara göre ne kadar sirozlu hasta var bilgi verirseniz sevinirim.saygılarımla...

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA testiniz pozitif çıkmış.Bu da zaten tanınızı destekliyor.Sirozlu hastaların miktarı konusunda ise Sağlık Bakanlığında veriler olabilir