Öncek HIV i test sonuclarım hep 0,16 gibi rakamlardı simdiki niye 0,284?

Mehraba öncelikle soruyu CEM hoca cevaplarsa sevinirim veya ismini tanırsa memnun olurumBen cem hocaya soru makat ve vajinaya parmak sokma seklinde soru sormustum ve 50. Gün test oldum demistim cem hocada 90. Gün tekrarla demisti bende tam bugun 90. Gün OLDU ve test oldum testleride yukarıdaki dosyalar bölümüne atım. (Sorularım sırası ile yazıyorum)1. HOCAM Önceki test sonuclarım hep 0,16 gibi rakamlardı simdiki niye 0,284? Eski 0,16 olan testide dosyalar bölümüne atım hocam.2. Önceki hiv testim ANTİ HİV(KEMİLUMİNESANS VEYA BENZERİ) sonuc 0,16 sonuc birimi IU/L referans degeri 0-1 ken simdiki Niye ANTİ HİV(KEMİLUMİNESANS VEYA BENZERİ)sonuc 0,284 sonuc birimi S/CO referas degeri <1 negatif YANİ BU DEGERİN YÜKSELDİNİMİ GÖSTERİR❓️YOKSA TEST ÖBÜRÜNDEN DEYİSİK BİR TEST OLDUNDANMI BU ŞEKİLDE ❓️3.hocam bugun yaptırmıs oldum testler sınırdamı yoksa kesin negatifmi?+++ VE YENİ YAPTIRDIGIM TESTLER KACINCI NESİL? ilk defa sonuc 0,284 yazan bi test gördüm icin merak etim.4. Parmak teması olayından 90 GÜN sonra 21/06/2024 tarihli testlerim yeterlimi doktor 6. Ay bida bakalım dedi amma hocam sizcede gerek yoksa yaptırmak istemiyorum??5.son olarak 90. Günden sonra negatif olan sonuc positife dönermi ???? YANİ illa bida 6. Ay yaptırmalımıyım??(Birde hocam 0,284 olması benim tuafima giti o sorudaki konuları acıklayıcı sekilde anlatırsanız sevinirim)SİZCE BENDE ARTIK KESİNLİKLE HİV YOK BİYEBİLİRMİYİZVE KONUYU KAPATA BİLİRMİYİZCÜNKÜ her doktor farkli bisey diyor 52.günde yaptırdımda bida yaptırma dendi 90. Günde yaptırdımda baska doktor 6. Ay bida yapalım dedi cok yoruldum ve kafam karıstı artık ?

Tahlil.com Cevabı :

HIV test sonuçları 1.0'ın altında olan değerler negatif kabul edilir. Bu nedenle 0.16 da negatif 0.284 de negatif değerlerdir HIV için. Her 2 test sonucunuzu da inceledim. Birimlere takılmayın önemli olan referans değerler ve test sonucudur. Her 2 test de net bir şekilde negatif. Önce çıkan 0.16 değerin sonra 0.284 olması değerler yükseldi anlamına gelmez Tam tersi her 2 değer de normal değerler olup HIV yönünden negatif kabul edilir.

Bugün yaptırdığınız test 0.284 ile  normal çıkmış Yani negatif bir sonuç. Gözünüz aydın bundan sonra lütfen bir daha test yaptırmayın. Sonucunuz net bir şekilde negatif. Başka teste gerek yok artık. Testiniz sınırda falan değil kesin şekilde negatif.3.nesil test yaptırmışsınız. 6. ayda bir daha yaptırmanıza da gerek bulunmuyor. 90. günde negatif çıkan bir sonuç asla pozitife dönmez.

Sonuç olarak 0.284 net bir şekilde negatif bir sonuçtur. Sizde HIV enfeksiyonu kesin olarak yok ve konuyu HIV açısından kapatabilirsiniz. Kafanızı karıştırmayın artık sizde HIV kesin olarak yok.Gözünüz aydın.