Sol over kist ameliyatı oldum bu ameliyat laparoskopik cerrahi ile gerçekleşti

Merhaba 15 gün önce sol over kist ameliyatı oldum bu ameliyat laparoskopik cerrahi ile gerçekleşti bu gün sonuç çıktı yorumlarsanız sevinirim

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar, patoloji sonuçlarınızı inceledik.Patoloji raporunda bahsi geçen tuba, halk arasında tüp dediğimiz üreme sistemine dahil oluşumdur. Bunlar  rahmin sağında ve solunda olmak üzere iki tanedir.

Patoloji raporunuzun incelemesine gelince, kötü huylu, kanser ve tümör gibi bir bulgu yok.

1. Sağ tüpünüz kenarında basit  0.9 cm çapında kist alınmış. Kötü huylu bir şey çıkmamış.
2. Sol tüpünüzde de bu tür bir kist varmış o da tüpünüzle birlikte alınmış. Tüpünüzde geçirilmiş iltihaplara bağlı enfeksiyon bulgusu saptanmış.
Sonuç olarak şu anda kanser yönünden korkacak bir şey bulunmuyor.