pen*ste çıkan mantar tarzı rahatsızlık

Yaklaşık 1 aydır pen*s ucu ve çevresinde beyaz renkte izler oluştu halen geçmiyor. Hatta öncesinde fluconazole aldım 1 er hafta arayla ama fayda etmedi. Biraz kaşıntı da başladı. Ne yapmalıyım? Tahlil yaptırmadım ama tahlil sonuçları bölümüne fotoğraf attım ordan bakarsanız çok sevinirim.

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Resimleri de inceledim. Evet bu duurmda şikayetleriniz ve görüntü de göz önüne alındığında mantar enfeksiyonu geliyor. Ancak bunun tedavisinde ağızdan alınan ilaçlardan önce mantar enfeksiyonu tedavisinde kullanılan kremler ön plandadır. Ağızdan alınan ilaçlar kısa süre içinde değil daha uzun sürede etkilerini göstermektedir.
Bu nedenle krem kullanılması daha anlamlıdır. Ayrıca mantar tedavisi uzun soluklu olup sabırlı bir tadavi gerekmektedir.Bazı ilaçların haftalarca hatta aylarca kullanılması gerekebilir.

Bu nedenle tedavinizin planlaması ve enfeksiyonun daha da inatçı hale gelmemesi için uygun tedavi almanız gerekiyor. Bu nedenle tercihen cildiye olmazsa üroloji bölümlerinde muayene olmanız ve buna göre tedavinizin planlanması önem arz etmektedir.

Sağlıklı günler diliyorum.