PLT =124 (normal degerden dusuk), LYM =45 (normal degerden yuksek), bu değerler ne kadar riskli?

Merhabalar önceki gün yakın bi arkadasım vucuduna keneye benzer bısey yapıstıgı ıcın bı polıklınıge gıttı. yapılan muayenelerde maalesef kene oldugu anlasıldı ve basarılı bır sekılde cıkarıldı. daha sonra kan ornegı alındı. bugun cıkan kan degerlerınde PLT =124 (normal degerden dusuk), LYM =45 (normal degerden yuksek), diger degerler normal cıktı. Bu degerler ne kadar rısklı? ne yapılması gerekır? Şimdiden tesekkurler

Tahlil.com Cevabı : PLT de ciddi bir düşüklük yok.Ancak doktorunuz gerek görürse ilave tahliller isteyebilir