Prolaktin hormon testi 11.54 çıktı.

Şuan 21yasindayim bu testi 19 yasinda yaptırdım.ergenlikte ilk adetim kahverengi olarak çok az geldi pet bile kullanmadim ve hiç gelmedi. 13 yaşında ilk olarak oldum. 6 ay ay hiç adet görmedim sonra 3 ay aralarla adet gördum.Boyum 155, kilom 56 Prolaktin testi yaptırdım 11,54 çıktı.

Tahlil.com Cevabı :

Prolaktin test sonucunuz normal çıkmış. Ancak adet düzensizliğinizin farklı nedenleri olabilir. Bu nedenle doktorunuz gerek görür ise ilave tahliller de isteyebilir.