Rubella IG G pozitifliği

4 aylık hamileyim. Kanda Rubella IG G testi yapıldı. Rebella IG G değerim 27 pozitif çıktı. Rubella test sonucum kötü mü, hamileliğimi kötü etkiler mi? Sonucumu ekte gönderiyorum.

Tahlil.com Cevabı :

Kan tahlilinde Rubella IGG pozitifliği gebelik sürecinde geçirilmiş enfeksiyonu düşündürür.Yeni geçirilmekte olan bir enfeksiyon şüphesi bulunmaz. Bu da gebeliğin seyri için sizi korkutacak bir durum değildir.Ekte gönderdiğiniz sonucu değerlendirdik. Sonucunuz gebelik yönünden normal.İçiniz rahat olsun.