Bulasıcı Hastalık

1. Sorum hocam ben bundan 4 yıl önce bir süpheli iliskim olmustu bu iliskide ağızdan , vajinal, an*l ilişki yapmıştım( korunmasız )yaptığımda olmuştu bu olaydan 4 yıl sonra hiv, sifilis, hepatit gibi testler oldum hata hiv'ii, 2 defa oldum hepsi (negatif) sonuclara güvenebilir miyim?2. Sorum parnerimde hiv ve diger cinsel hastalıklar yoksa dahi birüs bulasırmı?3. Hiv vicut kendi kendine üretirmi ?4. Sonuc olarak bu konuyu tamamiyle kapatabilirmiyim artık?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, 4 yıl önce olan bir ilişkiden size cinsel yolla HIV, hepatit B, hepatit C veya sfilis bulaşmış olsaydı testlerinizde bu çıkardı. Sonuçlara güvenebirsiniz, şüpheli ilişkilerden 6 ay sonra veya daha sonra yapılan testler negatif ise sorun yoktur.

Partnerinizde bu sayılan hastalıklar yoksa size bulaşması da mümkün değildir. Vücut HIV'i kendi kendine üretmez. Ve evet bu konuyu kapatabirsiniz.

Sağlıklı günler dilerim.