Sol baş parmağımda tetik sorunu yaşıyorum.

İyi akşamlar. 1-Ekte bulunan tahlil sonucunu bilgilerinize sunar, sonuçlarla ilgili aydınlatmanızı rica ederim. 2-Ayrıca 46 yaşını doldurdum. Son zamanlarda özellikle sol baş barmağımda tetik sorunu yaşıyorum. 3- Parmağım ile ilgili Fizik ve nörolojiye gittim. Nöroloji sadece sinir EMG raporunu aldırttı bana. Bizimle ilgili değil dedi. Bu raporuda size göndereceğim. Fizik ise hiçbir tahlil almadan önce parmağıma bir iğne yaptı on gün sonra direkt ameliyat dedi. Ama nöroloji ortopediye görün dedi. 4-Hiçbir kan testi yada film falan istemediler. Bana önereceğiniz bir yol varmı? Konu hakkında acil bilgi verirseniz sevinirim. Tekrar teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı :

Merhabalar. Sonuçlarınızı inceledik. Gönderdiğiniz tahlil sonuçlarının önemli bir bölümüi idrar örneğinden yapılan  uyuşturucu ilaçlara dair test sonuçları. Bunlar da normal çıkmış.Yani uyuşturucu ilaca rastlanılmamış.
Genel olarak tahlil sonuçlarınız normal. Bu hastalığın tanısı için kan testleri çok işe yaramayacağındna muhtemelen bu nednele istememişlerdir. Bu hastalığın tanısında en önemli bulgu doktorunuzun yapacağı muayene ve sizin konu hakkındaki şikayetlerinizi doktorunuza iletmenizdir.

 Nöroloji doktorunun görüşüne katılıyoruz. Eğer başparmakta tetik sorunu var ise ki bu hastalığa Tetik parmak da denir, en doğrusu bir ortopedi doktoruna başvurmanız. Bu tür bir tanınız var ise, ameliyatla veya ameliyatsız tedavi yöntemleri vardır. Bu konuda en doğru bilgiyi muayenenizi yapacak ortopedi doktoru verecektir. Geçmiş olsun, sağlıklı günler dileriz.